Category: Blog

Kahvaltının Vazgeçilmezi Kaşarlı Tost Nasıl Yapılır?

Denizli Tost Durağı olarak sizlere birbirinden güzel tostları sunmaya çalışırken aynı zamanda sizlerin kendi evinizde de en güzel tostları nasıl yapabileceğinizin ipuçlarını vermeye çalışıyoruz. Bir önceki yazımızda sucuklu tostun nasıl yapıldığının tarifini vermiştik.

Bugün ise sizlere sabah kahvaltılarının vazgeçilmezi olan sade kaşarlı tost nasıl yapılır sorusuna cevap vereceğiz. Kaşarlı tost için gerekli malzemeler ekmek (tercihen bayat ekmek), kaşar peyniri, salça( yada tercihen domates) ketçap, mayonez, tuz ve yağ ( tereyağı, margarin yada zeytinyağı).

Malzemelerimizi tamamsa başlayalım. İlk olarak tost makinenizi önceden açın ve iyice ısınmasını bekleyin. Daha sonra ortadan ikiye böldüğünüz ekmeği tost makinesinin içine koyun ve yaklaşık 20 saniye kadar bekleyin. Ekmeğin içine kaşarları yerleştirdikten sonra dilerseniz kaşarların üstüne ketçap, mayonez yada domatesleri yerleştirebilirsiniz. Kapağına ise salçanızı sürün ve kapatın. Tost makinesinin içinde 2 dakika kadar bekledikten sonra kaşarlar erimeye başladıktan sonra ekmeğin her iki tarafına yağınızı sürün. Bundan sonrada bir dakika kadar bekleyin ve tostunuzu makineden çıkarın.

Denizli’de kaşarlı tost Tost Durağı’nda yenir. Kaliteli malzemeler ile hazırlanmış lezzetli tostlar için sizleri de tost durağına bekliyoruz. Tost Durağı bir Denizli markası olup sizlere en lezzetli tostları en uygun fiyatla sunmak için kurulmuştur. Yerimiz Saltak Caddesinde Çaybaşı Camii ile Mimar Sinan Caddesi ışıkları arasında Dominos Pizza’nın yanındadır.

Denizli Tost siparişi için telefon numaralarımız 0 533 405 90 57

Sucuklu Tost Nasıl Yapılır?

Sucuklu tost nasıl yapılır? Tost yapmanın püf noktaları nelerdir? Lezzetli tostun incelikleri nelerdir? Bugünkü yazımızda sizlere sucuklu tost tarifi paylaşacağız.

Bizce en iyi tost bayat ekmek ile daha güzel olur. Taze ekmek tost makinesinde yumuşak olduğu için ezilir ve istediğimiz çıtırlığı veremez. Sucuklu tost klasik bir tost olup bizim çocukluğumuzda en popüler tost idi. Şimdi yerini sucuklu-kaşarlı alsa da Denizli’de tost yemek isteyenlerin bir çoğu hala sadece sucuklu tost yemeyi tercih etmektedir. Tost için gerekli malzemelerimiz ekmek, sucuk (dana sucuk yada son yıllarda ekonomik olmasından dolayı daha fazla tercih edilmeye başlanan tavuk sucuk) salça, turşu, marul, tuz, tereyağı (zeytinyağı veya margarin de olabilir) ketçap ve mayonez. İlk olarak ortadan ikiye kestiğimiz ekmeğimizi daha önceden ısıtılmış olan tost makinesine koyuyoruz. Ekmekler biraz ısındıktan sonra içine sucuklarımızı diziyoruz ve tost makinesine yerleştiriyoruz. Sucuklar makinede pişerken bizde hafif sulandırdığımız ve içine biraz tuz ilave ettiğimiz salçamızı ekmeğin diğer tarafına sürüyoruz. Makinede pişen sucukların üstüne turşu, marul, ketçap ve mayonezi döktükten sonra salça sürdüğümüz ekmeğin kapağını kapatıyoruz. Makineyi kapatıp bir takribi 2 dakika kadar bekledikten sonra tereyağı ile ekmeği yağlıyoruz. Tosta lezzet katan yağdır bol olması ve sürülen yağın kaliteli olması tostunuzun lezzetin artıracaktır.

Denizli’de sucuklu tost yemek için Tost Durağı sizleri bekliyor. Kaliteli malzemeler ile hazırlanmış lezzetli tostlar için sizleri de tost durağına bekliyoruz. Tost Durağı bir Denizli markası olup sizlere en lezzetli tostları en uygun fiyatla sunmak için kurulmuştur. Yerimiz Saltak Caddesinde Çaybaşı Camii ile Mimar Sinan Caddesi ışıkları arasında Dominos Pizza’nın yanındadır.

Denizli Tost siparişi için telefon numaralarımız 0 533 405 90 57

Bal Dök Yala- En Temiz Tostçu Denizli’de

Merhaba arkadaşlar yeni bir yazımızda daha sizlerleyiz. Bugün yazımızda sizlere bu hafta iş yerimiz de yaptığımız bir kaç değişiklikten bahsederek başlamak istiyorum. Devir aldığımız iş yeri daha önce yıllardır çay ocağı olarak hizmet vermiş bir iş yeri… İş yerini devir aldıktan sonra hem işletmeye devam ettik hemde eksiklikleri tespit etmeye başladık. Masa sandalye, duvar kağıdı ve tabela ilk olarak gözümüze çarpan eksikliklerdi. Bunların siparişleri verildi ve geçtiğimiz günlerde bu eksiklikler tamamlandı. Açıkçası Denizli’de masa ve sandalye aldığımız iş yeri hariç gerek duvar kağıdı firması gerekse tabela firmasının yaptığı işçilikten hiç memnun kalmadık. Buda bize ders oldu. Tabela asıldıktan sonra iş yerimize ayrı bir hava geldi. Listeye sonradan eklenen ve yapılması gerekli olan eksiklerden olan süpürgeliklerin değişimi, internet bağlantısı ve havalandırma sorunu. Bunlarda çok kısa sürede halledildikten sonra artık sırada menülerin oluşturulması var. Bunun için fırınlar ile görüşmelere başladık. En güzel tost ekmeğini Denizli’de hangi fırın üretiyor ve tost ekmek çeşitlerini bulabileceğimiz fırınlar ile görüşmelerimiz devam ediyor. Ayrıca Tostun olmazsa olmazı sucuk ve kaşar. Bunlar içinde en kaliteli ve lezzetli sucuk ve kaşar için araştırmalarımız ve testlerimiz devam etmektedir. İş yerimizde müşterilerimize en kaliteli malzemeler ile hijyenik ortamlarda hazırladığımız tostları en hesaplı şekilde sunmaya söz verdik bir kere. Bunun için yorulmadan çalışmaya devam edeceğiniz.

Bizlerin çok önem verdiği bir diğer husus ve prensiplerimiz içinde her zaman saydığımız hijyen yani temizlik. Aslan yattığı yerden belli olur atasözüne istinaden iş yerimizi baştan dekor ettik. Sadece sizin gözünüzün önünü değil görmediğiniz yerleri de tertemiz tutuyoruz. Bal dök yala tabirini iş yerimiz için kullanılmaya hazır hale getiriyoruz. Denizli’nin en temiz tostçusunu sizler için hazırlamaya devam ediyoruz.

Bizi bekleyin..

Tost Savaşları:Denizli’de En İyi Tost Nerede Yenir?

Çok samimi söylüyoruz, Denizli’de en iyi tost nerede yenir diye algılayabilmek için ayırdığımız vakti başka şeylere ayırsaydık, gerçekten çok büyük yerlere gelirdik. Şu tost meselesini çözene kadar gerçekten Das Kapital’i yarılayabilirdik, o kadar üstüne düştük konunun. Zaten Denizli’de en iyi tost nerede karmaşası yetmiyormuş gibi bir de meşhur tostçu en meşhur tostçu gibi söylemler baya bi kafa karıştırdı. Gerçekten macera dolu bir yolculuktu diyebiliriz. İşin garibi tüm bu tost yemelerin sonucunda artık 7 ölümcül günahtan konuyla ilişkili olanın mensubu olduğumuz için midir, yoksa damak tadımız yeterince gelişmediği için mi bilemiyoruz ama, hangi tostu yediysek beğendik arkadaş. Hani utanmasak Denizli’deki en iyi tost, Denizli’de yediğiniz her tosttur diyerek yazıyı burada sonlandıracağız da, beklentiniz var diye çekiniyoruz. Sizinde içinize o kadar sucuk ve kaşar üstünüzede bol tereyağı ile yağlasalar sizin de tadınız çok güzel olur yani, nasıl kötü olabilir ki? Neyse, konuya girelim hadi.

Bu arada, eğer “keşke şurada yeseymişsiniz ya da şu tostçu Denizli’de en iyi tost yapan yerdir dedikleriniz varsa söyleyin de onlarıda ziyaret edelim

Yazının devamı hazırlanıyor…

Tost burada yenir: Denizli TOST

Denizli’de aperatif bir yiyecek arıyorsanız mutlaka tost ilk tercihiniz olacak. Diğer kentlerde daha eski bir TOST kültürü olan Denizli bu yiyeceğini daha ileriye götürme konusunda biraz geri kaldı bizce. Bu eksiği tamamlamak üzere yola çıktık. Denizli’nin tostunu bir marka yapacağız. Bunun için olmazsa olmaz prensiplerimiz temizlik, kalite ve uygun fiyat. Bu prensiplerden asla taviz vermeden sizlere en kaliteli malzemeyi en uygun fiyatlar ile sunmaya her daim devam edeceğiz. 

Sizlere prensiplerimizi saydık. Birde asla bizde olmayacakları sayalım. (Daha önceki yazımızda Denizli’deki tostçuların çoğunu ziyaret ettiğimizi ve neler yapılıp neler yapılmaması gerektiğini not ettiğimizi BURADA bahsetmiştik)

Denizli’de tostçuların büyük bir çoğunluğu maliyetlerini düşürmek için tavuk sucuk tercih ediyor. Ayrıca yine aynı sebepten tosta koyulan kaşarı rendeliyor. Kaşar için daha iyi erimesi için diyen tostçular olsada biz Denizli TOST olarak bu yöntemi kullanmamayı tercih ediyoruz.

İşyerimize aldığımız tüm malzemeleri evimize alıyor gibi özenle seçiyoruz. Kaliteli taze ve doğal malzemeler hijyenik ortamda bir araya getirildiğinde nefis tostların ortaya çıkmaması için bir neden yok.

Bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir görüş, öneri ve taleplerinizi bize iletebilirsiniz.

Başarı tesadüf değildir… Kaliteli malzemeler, hijyenik ortamlarda ve en uygun fiyatlarla Denizli TOST‘ta…

Denizli’de ne yenir, nerelerde yenir?

Denizli’ye gerek turist olarak gezmeye gelenler, gerekse iş için gelenler Denizli’de nerede ne yiyeceklerini öğrenmek istiyorlar. Bu yazımızı Ege’nin incisi Denizli’mize gelen misafirlerimiz için hazırladık. 

Denizli’ye gezmek için gelenler Pamukkale’ye geldiyseniz birde kent içine uğramak isterseniz uğrayacağınız ilk yerlerden biri Bayramyeri olsa gerek. Bayramyeri’nde Tarihi Kaleiçi Çarşısı ve Babadağlılar Çarşı’sını gezdikten sonra Denizli’ye gelinir de Denizli’nin simgesi horoz ile bir hatıra fotoğrafı çektirmek için Çınar’a çıkmak isteyebilirsiniz. Çınar’a çıktınız horoz ile fotoğrafınızı da çekindiniz şimdi ne yesek diye düşünüyorsanız sizlere tavsiyemiz Meşhur Denizli Tostunu tatmanız olacaktır.

Peki Denizli’de Tost Nerde Yenir?

Çınar’a yeni adı ile 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’na geldiyseniz meydana çok yakın bir tostçu bulunuyor. Yer tarifi için cep telefonunuzun navigasyonunu (Google Haritalar) açabilir ve Denizli Tost aramasını yapabilirsiniz. Denizli’de yiyebileceğiniz en lezzetli tostlar için telefon numarası ile de sipariş verebilirsiniz.

Denizli Tost sipariş hattı: 0 533 405 90 57

Kaliteli malzeme, uygun fiyat ve güler yüzlü hizmeti ile Denizli Tost yakında adından çokça bahsettirecek..

Bir hayal gerçek oluyor, Denizli Tostuna kavuşuyor…

Bir önceki yazımızda sizlere yola çıkış amacımızı, hedeflerimizden bahsetmiştik. Bugün sizlere çalışmalar hakkında kısa bilgiler vermek istiyoruz. Denizli’de lezzetli tostu kaliteli malzeme ile uygun fiyatlarla sizlere buluşturmak için yola çıktık. Bunun için Denizli’nin merkezi diyebileceğimiz bir lokasyonda bulunan iş yerini devraldık. Aldığımız iş yeri kafamızdaki işi yapmaya elverişli olsa da bizim hayallerimizdekine hiç benzemiyordu. Bunun için ilk olarak yapılacakların bir listesini çıkararak yola koyulduk. 

Araştırmalarımız bir hafta on gün sürdü ve sonunda kararımızı verdik. Mobilyalar, duvar kağıtları ve tabela değişecekti. Siparişler verildi. Bu hafta hayalimizdeki iş yerine bir adım daha yaklaşmış olacağız.

Çalışmaların devamını sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Büyük hedefler ile çıktık bu yola en iyisini, en güzelini ortaya koymaya Denizli’yi hakettiği lezzetli, kaliteli ve hesaplı TOST ile kavuşturmaya geliyoruz.

Bizi takip edin…

Denizli’de Tost’un Adı Olacağız

Merhaba arkadaşlar,

Denizli’de tost kültürü çok eskilere dayanmaktadır. Denizli kadar tost kültürü olan bir kent var mı bilmiyorum. Neden diyecek olursanız bugüne kadar gittiğim kentlerde bu kadar çok tostçuyu bir arada gördüğüm bir kent olmadı. Bu yüzden kentin adeta yemek kültüründe bir yer edinen tosta değer katmaya çıktık.

Biz kimiz? 

Biz internet ve yazılım işinde yıllardır çalışmakta olan ve akıllarının bir köşesinde her zaman bir butik tost salonu açma fikri olan iki arkadaşız. Yazılım işinde boşta kaldığımızda Denizli’deki tostçuların çoğunun tostunu yedik. Hepsine kafamızdan bir not verdik. Beğendiğimiz tostlar da oldu beğenmediğimiz tostlar da oldu.  Bunların hepsini not ettik. Beğendiklerimizi hayalimizdeki tostçu için bir araya getirdik ve beğenmediklerimizi de ayrı bir yere not ettik.

Denizli’de Ne Yenir?

Denizli’nin yemek kültürü olarak aslında çokta zengin olduğu söylenemez. (Tabi bu bizim fikrimiz) Denizli’ye şehir dışından gelenlerin kent içinde yemek olarak ne yiyebileceklerini araştırdıklarında Bayramyeri’nde bulunan kebapçılara gittiği bir gerçek. Ancak bu kadar çok tostçunun yer aldığı bir kentte neden bir Türkiye markası tos markası çıkmıyor. Biz buna takıldık. Bursa’da İskender, Adana’da Adana Kebabı, Mersin’de tantuni İzmir’de kumru ve son olarak çiğ köfte gibi yiyeceklerin şanı ülke geneline yayılıp franchise sistemi ile bayilik ağları kuruyorsa bizde bunu başarabiliriz diyerek yola çıktık. İnşallah sizlerinde desteği ile Denizli Tost‘u bir marka yapacağız.

Denizli Tost!

Yemediğimizi yedirmeyeceğiz düsturu ile yola çıktık. Devraldığımız işyerinde tespit ettiğimiz eksiklikleri en kısa süre içinde tamamladıktan sonra, hijyen, kalite ve lezzet ilkeri ile sizlere kaliteli tostu en uygun fiyatlar ile vermeye çalışacağız.

Bu sitede sizlere iş yerimiz ile ilgili bilgiler paylaşılacak olup kurumsal sitemiz ayrıca yayına hazırlanmaktadır. Bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

 

TIKLA SİPARİŞ VER