Denizli’de ne yenir, nerelerde yenir?

Denizli’ye gerek turist olarak gezmeye gelenler, gerekse iş için gelenler Denizli’de nerede ne yiyeceklerini öğrenmek istiyorlar. Bu yazımızı Ege’nin incisi Denizli’mize gelen misafirlerimiz için hazırladık. 

Denizli’ye gezmek için gelenler Pamukkale’ye geldiyseniz birde kent içine uğramak isterseniz uğrayacağınız ilk yerlerden biri Bayramyeri olsa gerek. Bayramyeri’nde Tarihi Kaleiçi Çarşısı ve Babadağlılar Çarşı’sını gezdikten sonra Denizli’ye gelinir de Denizli’nin simgesi horoz ile bir hatıra fotoğrafı çektirmek için Çınar’a çıkmak isteyebilirsiniz. Çınar’a çıktınız horoz ile fotoğrafınızı da çekindiniz şimdi ne yesek diye düşünüyorsanız sizlere tavsiyemiz Meşhur Denizli Tostunu tatmanız olacaktır.

Peki Denizli’de Tost Nerde Yenir?

Çınar’a yeni adı ile 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’na geldiyseniz meydana çok yakın bir tostçu bulunuyor. Yer tarifi için cep telefonunuzun navigasyonunu (Google Haritalar) açabilir ve Denizli Tost aramasını yapabilirsiniz. Denizli’de yiyebileceğiniz en lezzetli tostlar için telefon numarası ile de sipariş verebilirsiniz.

Denizli Tost sipariş hattı: 0 533 405 90 57

Kaliteli malzeme, uygun fiyat ve güler yüzlü hizmeti ile Denizli Tost yakında adından çokça bahsettirecek..

Denizli’de Tost’un Adı Olacağız

Merhaba arkadaşlar,

Denizli’de tost kültürü çok eskilere dayanmaktadır. Denizli kadar tost kültürü olan bir kent var mı bilmiyorum. Neden diyecek olursanız bugüne kadar gittiğim kentlerde bu kadar çok tostçuyu bir arada gördüğüm bir kent olmadı. Bu yüzden kentin adeta yemek kültüründe bir yer edinen tosta değer katmaya çıktık.

Biz kimiz? 

Biz internet ve yazılım işinde yıllardır çalışmakta olan ve akıllarının bir köşesinde her zaman bir butik tost salonu açma fikri olan iki arkadaşız. Yazılım işinde boşta kaldığımızda Denizli’deki tostçuların çoğunun tostunu yedik. Hepsine kafamızdan bir not verdik. Beğendiğimiz tostlar da oldu beğenmediğimiz tostlar da oldu.  Bunların hepsini not ettik. Beğendiklerimizi hayalimizdeki tostçu için bir araya getirdik ve beğenmediklerimizi de ayrı bir yere not ettik.

Denizli’de Ne Yenir?

Denizli’nin yemek kültürü olarak aslında çokta zengin olduğu söylenemez. (Tabi bu bizim fikrimiz) Denizli’ye şehir dışından gelenlerin kent içinde yemek olarak ne yiyebileceklerini araştırdıklarında Bayramyeri’nde bulunan kebapçılara gittiği bir gerçek. Ancak bu kadar çok tostçunun yer aldığı bir kentte neden bir Türkiye markası tos markası çıkmıyor. Biz buna takıldık. Bursa’da İskender, Adana’da Adana Kebabı, Mersin’de tantuni İzmir’de kumru ve son olarak çiğ köfte gibi yiyeceklerin şanı ülke geneline yayılıp franchise sistemi ile bayilik ağları kuruyorsa bizde bunu başarabiliriz diyerek yola çıktık. İnşallah sizlerinde desteği ile Denizli Tost‘u bir marka yapacağız.

Denizli Tost!

Yemediğimizi yedirmeyeceğiz düsturu ile yola çıktık. Devraldığımız işyerinde tespit ettiğimiz eksiklikleri en kısa süre içinde tamamladıktan sonra, hijyen, kalite ve lezzet ilkeri ile sizlere kaliteli tostu en uygun fiyatlar ile vermeye çalışacağız.

Bu sitede sizlere iş yerimiz ile ilgili bilgiler paylaşılacak olup kurumsal sitemiz ayrıca yayına hazırlanmaktadır. Bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

 

TIKLA SİPARİŞ VER